Korkealaatuinen valikoima ja joustava logistiikka 

Maali-, liima- ja rakennusteollisuus

Tarjoamme monipuolisen valikoiman korkealaatuisia maaliteollisuuden raaka-aineita kaikille maaliteollisuuden segmenteille: teollisuusmaaleihin, kauppa- ja rakennusmaaleihin, pulverimaaleihin, tiemerkintämaaleihin sekä painovärien, pigmenttipastojen ja maalisideaineiden valmistukseen.

Tuotepalettimme kattaa mm.

  • täyteaineet
  • pigmentit
  • hartsit
  • liuottimet
  • luonnonöljyt

sekä lisä- ja apuaineet kuten silika, himmennysaineet, silaanit, nokimusta, paksuntajat ja biosidit.

Saat meiltä myös laajan valikoiman liimateollisuuden raaka-ja lisäaineita, kuten sideaineita, ilmanpoistoaineita, kostutusaineita ja paksuntajia. Myös rakennusaineteollisuuden kemikaalit ja raaka-aineet sisältyvät valikoimaamme. 

Joustavat logistiikka- ja varastointipalvelut sekä laaja kontaktiverkosto valmistajiin takaavat sujuvat toimitukset.

Ota yhteyttä
Uldis Bludiņš +371 67796 885 uldis.bludins@algol.lv
Yhteydenottopyyntö
Jørgen Ørntoft +45 40 371 803 jorgen.orntoft@algol.com Henrik Maack +46 10 496 94 09 henrik.maack@algol.com
Yhteydenottopyyntö
Jørgen Ørntoft +45 40 371 803 jorgen.orntoft@algol.com
Yhteydenottopyyntö
Antonina Kot +380 44 501 9805 antonina.kot@algol.ua
Yhteydenottopyyntö
Henrik Maack +46 10 496 94 09 henrik.maack@algol.com
Yhteydenottopyyntö
Gintare Richards +370 37 373 219 gintare.richards@algol.com
Yhteydenottopyyntö
Dzmitry Uladzimirau +375 29 3373 696 dzmitry.uladzimirau@algol.com
Yhteydenottopyyntö
Jani Vilola +358 45 666 5566 jani.vilola@algol.com Jonathan Sabbah +358 40 704 3553 jonathan.sabbah@algol.com
Yhteydenottopyyntö